Zapisz się do Newslettera poniżej - 5% rabatu

Jak pić sok z aloesu? Czy pić aloes na czczo czy w trakcie posiłku? Odpowiedzi na pytania czytelników.

Aloes to roślina, która jest dobrze znana ze swoich właściwości leczniczych. Chociaż jest najczęściej stosowana miejscowo w leczeniu oparzeń i promowaniu zdrowia skóry, jest również wykorzystywana w leczeniu wielu innych schorzeń.1 W ostatnich latach aloes stał się nawet kluczowym składnikiem soków, suplementów ziołowych i napojów dietetycznych ukierunkowanych na odchudzanie. Jedno co z pewnością warto wiedzieć o aloesie – roślina ta zawiera wiele substancji odżywczych takich jak witaminy, minerały i przeciwutleniacze, które są korzystne dla naszego zdrowia.

“Słyszałam, że aloes może pobudzić apetyt, ale także jest korzystny dla osób odchudzających się, czy to nie jest sprzeczne?”

Aloes przede wszystkim reguluje pracę jelit i procesy trawienne. Zatem będzie on korzystny zarówno dla osób, które mają niedowagę jak i chcą schudnąć. Badania pokazują korzystny wpływ Aloe Vera na żołądek i jelita ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne.1

Zobacz również artykuł: Wrażliwe jelita – wszystko co musisz wiedzieć. Na podstawie badań naukowych.

“Czy powinnam pić aloes na czczo czy w trakcie posiłku?”

Popularne są dwa sposoby picia soku z aloesu – na czczo i przed snem. Z pierwszym z nich wiąże się możliwość lepszego przyswojenia substancji odżywczych oraz tym, że aloes świetnie nawadnia ze względu na dużą zawartość wody dlatego może świetnie nawodnić ciało z samego rana. Świetnie się sprawdza z sokiem z cytryny.

Drugi sposób jest polecany przez eksperta od Ajurwedy, dr Ashutosha Gautama, według którego sok Aloe Vera przed snem to dobry sposób na przyspieszenie metabolizmu organizmu , co dodatkowo przyspieszy tempo programu odchudzania.

Pamiętaj, że każdy organizm jest inny i może różnie reagować na sok z aloesu, warto więc przetestować, który sposób Tobie najlepiej pasuje.

“Jak długo powinno się pić sok z aloesu?”

Najpopularniejszą zalecaną przez producentów dawką jest 50ml (5 łyżek) soku z aloesu dziennie. Kuracja taka nie powinna być dłuższa niż 8 tygodni, choć zaleca się również, aby nie przekraczała 6 tygodni. Po tym czasie musi nastąpić przerwa trwająca 2-4 tygodnie.

Należy pamiętać aby sok, a w szczególności miąższ przygotowany samemu z liści aloesu był rozcieńczony wodą minimum 1:1.

“Jak mogę uniknąć skutków ubocznych picia soku z aloesu?”

Spożycie aloesu wiąże się z kilkoma niekorzystnymi skutkami zdrowotnymi. Niektóre z najczęstszych skutków ubocznych obejmują problemy trawienne, takie jak biegunka i skurcze żołądka.2

Podczas gdy aloes może działać jako środek przeczyszczający, który pomaga w regularnym wypróżnianiu się, nadmierne stosowanie może zwiększać ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków, takich jak odwodnienie i zaburzenia równowagi elektrolitowej. Ważne jest, aby pamiętać, że chociaż jego działanie przeczyszczające może zmniejszać retencję wody, wynikająca z tego utrata masy wody jest tylko tymczasowa, a nie trwałą strategią odchudzania.

Co więcej, ponieważ aloes może zmniejszać wchłanianie niektórych leków, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed jego użyciem, jeśli masz jakiekolwiek podstawowe schorzenia lub przyjmujesz jakiekolwiek leki.

Istnieją również obawy dotyczące rakotwórczego działania aloiny, związku znajdującego się w nieodbarwionym wyciągu z całych liści aloesu. Większość aloiny jest usuwana podczas przetwarzania, a produkty zawierające lateks (aloinę) zostały zakazane przez Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) ze względów bezpieczeństwa. W przypadku obróbki liści aloesu z własnej rośliny, należy dokładnie oczyścić miąższ z twardej skóry liścia oraz odciąć minimum 1,5 cm od jego nasady.

Ważna jest obserwacja organizmu, jeśli występują utrzymujące się przez kilka dni skutki uboczne spożywania aloesu należy zrezygnować z kuracji.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.